МАЙБУТНЄ НАЛЕЖИТЬ ДІТЯМ!

Дата: 02.06.2021 09:32

Діти – найбільша радість і гордість дорослих, основний потенціал розвитку нації, найцінніший скарб людства. Турбота про підростаюче покоління – основне завдання батьків, органів місцевого самоврядування, держави, які, консолідуючи зусилля, мають забезпечувати кожному юному громадянину упевненість у завтрашньому дні. Із метою привернення уваги до проблем дітей, забезпечення реалізації їх прав і свобод 1 червня із 1950-го року у світі відзначається Міжнародний день захисту дітей.
    Цьогоріч заходи із нагоди Дня захисту дітей відбулися на базі закладів освіти Дубов’язівської селищної ради із дотриманням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території зі значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID – 19», постанови Головного державного санітарного лікаря України від 23 квітня 2021 року № 4 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19). Почесними гостями на святкових заходах були Дубов’язівський селищний голова Леонід БІЛИК і заступник селищного голови Олена БОХАН, які побажали учням та вихованцям здійснення заповітних мрій, світлого майбутнього і віри у власні сили. Для учнів та вихованців були створені тематичні локації, розроблено маршрутні листи, за якими рухалися учасники святкових заходів.      Діти із задоволенням демонстрували свої таланти під час конкурсу малюнків на асфальті, зображували мрії, цікаві згадки про щасливі моменти життя. Гарний настрій учасникам свята створював аквагрим: веселі смайлики, сонечка, візерунки на дитячих обличчях надавали святу особливого символічного значення. Для дітей діяли яскраво оздоблені фотозони, керівники танцювальних колективів проводили цікаві майстер-класи, флешмоби, допомагали юним вихованцям виконувати пластичні рухи, розвивати вміння діяти злагоджено. Під час роботи у локації «Країна кмітливих» представники підростаючого покоління вправлялися у вмінні відгадувати загадки, грати у настільні ігри. Караоке-батл «Я зірка!» сприяв розкриттю вокальних талантів учнів та вихованців, які виконували свої улюблені пісні. Діти створювали колажі із пазлів, грали у рухливі ігри, переглядали повчальні кінофільми і мультфільми, складали колективні казки і насолоджувалися першим літнім днем та неповторними митями дитинства.
     Із нагоди Міжнародного дня захисту дітей та з метою пошуку нових друзів, однодумців, розширення сфер взаємодії між дітьми у соціальній мережі Фейсбук ЦДЮТ Дубов’язівської селищної ради проводився онлайн-челендж «Мої таланти», у межах якого учні закладів освіти ділилися світлинами, які демонструють їх захоплення, хобі, досягнення. Діти радо висвітлювали результати творчої діяльності, надавали коротенькі біографічні довідки та історії, які стосуються їх інтересів. Молоде покоління Дубов’язівської селищної ради має багатий світ захоплень! Діти займаються бісерним рукоділлям, різьбленням по дереву, паперопластикою, виготовляють сувеніри із природніх матеріалів, стрічок, займаються квітникарством, живописом, малюють картини за номерами, вправно грають у спортивні ігри (футбол, волейбол, баскетбол, настільний теніс), захоплюються легкою атлетикою, люблять декламувати вірші, в’яжуть спицями, доглядають за домашніми улюбленцями, мають непересічні вокальні здібності, танцюють, займаються гімнастикою, конструюють із LEGO, беруть участь у художній самодіяльності, полюбляють риболовлю, грають у шахи та комп’ютерні ігри, вишивають, ліплять вироби із пластиліну, створюють роботи із дерева і будматеріалів і навіть ведуть власні блоги! Приємно, що до участі у челенджі долучилися і вчителі, які поділилися своїми захопленнями – фотомистецтвом, поезією, музикою тощо.
      Відділом освіти, молоді та спорту Дубов’язівської селищної ради ініційовано створення колективного відеопривітання до Дня захисту дітей, до якого залучено учнів та керівників закладів освіти Дубов’язівської селищної ради.
  Також обдаровані учні – цьогорічні призери ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту Малої академії наук України Хукаленко Дмитрій і Радченко Дмитро разом зі своїми науковими керівниками Янку Аліною Сергіївною, учителем історії Гружчанського НВК «ЗОШ І – ІІІ ст. – ДНЗ» і Кривошеєю Наталією Олександрівною, учителем математики Гружчанського НВК «ЗОШ І – ІІІ ст. – ДНЗ», взяли участь в обласному святі «Майбутнє творити молодим», у межах якого відбулося вручення нагород (грамот та дипломів) талановитим дітям і креативним педагогам-наставникам.
     Програма обласного свята передбачала роботу методичного хабу «Новації. Досягнення. Успіх», зокрема постерну презентацію діяльності закладів позашкільної освіти. За підсумками участі в постерній презентації інноваційної діяльності, що проходила в межах обласного форуму педагогічних працівників закладів позашкільної освіти «Працювати, випереджаючи час», комунальний заклад позашкільної освіти Дубов’язівської селищної ради Конотопського району Сумської області «Центр дитячої та юнацької творчості» визнано закладом-новатором та нагороджено сертифікатом Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації. Це досягнення – яскраве свідчення турботи про підростаюче покоління, рівня реалізації права кожної дитини на позашкільну освіту. Дякуємо дружньому колективу ЦДЮТ Дубов’язівської селищної ради, закладам освіти Дубов’язівської селищної ради, органам місцевого самоврядування за якісну злагоджену роботу на благо майбутнього.
      Цікавий, емоційний, насичений приємними подіями – ці слова якнайповніше характеризують День захисту дітей. І найважливіше – щоб кожен день у житті наших юних друзів був таким, оскільки обов’язок дорослих – зробити їх щасливими. Працюємо заради дітей, працюємо, випереджаючи час!

Анна ЛЕЛЮХ,
директор ЦДЮТ Дубов’язівської селищної ради