Дубов’язівська територіальна громада
Конотопського району Сумської області

Протидія торгівлі людьми

Актуальна та важлива інформація

Торгівля людьми – це злочин, в якому жертвами можуть бути всі: чоловіки, жінки, діти. Будь-яка особа, незалежно від віку, статі та свого походження, може стати об’єктом примусової праці, жебрацтва, сексуальної експлуатації.

Торгівля людьми має різні види, серед яких примусова праця, сексуальна експлуатація, використання у порнобізнесі, примусова вагітність, вилучення органів, проведення дослідів над людиною, використання у жебрацтві, втягнення в злочинну діяльність, використання у збройних конфліктах, усиновлення (удочеріння) з метою наживи, продаж дитини.

Торгівля людьми тісно пов’язана з діяльністю міжнародних організованих злочинних груп. За даними ООН, цей різновид кримінального бізнесу посідає третє місце з прибутковості після торгівлі зброєю та наркотиками.

Українські громадяни часто не асоціюють трудову експлуатацію або примусову працю з цим ганебним явищем. В умовах розповсюдження у країнах світу пандемії спричиненої коронавірусом COVID-19, Урядом було повернуто тисячі громадян України, які працювали за кордоном. Серед них, ймовірно, є особи, які постраждали від торгівлі людьми, або ті, що можуть потрапити в цю ситуацію вже в Україні.

Боротьба з торгівлею людьми визначена одним із пріоритетних напрямів діяльності Уряду України у сфері захисту прав людини. Законодавством країни особам, постраждалим від торгівлі людьми,  гарантується комплексна допомога (психологічна, соціально-педагогічна, соціально-медична, юридична, допомога у працевлаштуванні та перекваліфікації, тощо), виходячи з особистих потреб постраждалої особи, в тому числі і одноразова матеріальна виплата.

На виконання Закону України «Про протидію торгівлі людьми» та з метою посилення  роботи у зазначеному напрямку діяльності створена система протидії торгівлі людьми та надання допомоги постраждалим особам.
Постраждалим від торгівлі людьми за кордоном або в межах України необхідну інформацію можуть надати:

  • Департамент боротьби зі злочинами, що пов’язані з торгівлею людьми Національної поліції України: (044) 374 37 85 (пн. – сб. з 09:00 до 18:00).
  • Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 0-800-505-501 – безкоштовно зі стаціонарних телефонів, 527 – безкоштовно з номерів мобільних операторів України пн-пт з 10:00 до 21:00, сб. з 10:00 до 18:00.
  • Гаряча лінія Міністерства закордонних справ України для громадян України, які опинилися в надзвичайних ситуаціях за кордоном (044) 238 16 57.
  • Гаряча лінія виконавчого комітету Дубов’язівської селищної ради 0671941694 (пн. – чт.: 8:00 – 17:15; пт.: 8:00 – 16:00; сб.-нд. – вихідні)

Особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, має право звернутися за місцем перебування до органів місцевого самоврядування. Координаторами з питань протидії торгівлі людьми на території Дубов’язівської ОТГ є:

  1. Начальник відділу соціального захисту населення виконавчого комітету Дубов’язівської селищної ради – Скакун Яна Юріївна
  2. Начальник служби у справах дітей виконавчого комітету Дубов’язівської селищної ради – Гаман Людмила Василівна
  3. Юрисконсульт виконавчого комітету Дубов’язівської селищної ради – Іващенко Наталія Миколаївна
  4. Дільничий офіцер – Зоць Олександр Вікторович

Відповідальні особи на місцях забезпечують здійснення заходів щодо встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, та надання допомоги такій особі.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь