Дубов’язівська територіальна громада
Конотопського району Сумської області

ДО УВАГИ БОРЖНИКІВ! ПРОВЕДІТЬ ЗВІРКУ ТА ПОГАСІТЬ ЗАБОРГОВАНІСТЬ ПЕРЕД МІСЦЕВИМ БЮДЖЕТОМ! ЧАСУ ДО САНКЦІЙ У ВАС МАЙЖЕ НЕ ЗАЛИШИЛОСЬ!

Дата: 24.09.2021 09:28
Кількість переглядів: 218

Виконавчий комітет Дубов’язівської селищної ради у зв’язку з недопущенням втрат надходжень до селищного бюджету по місцевим податкам для мешканців громади надає наступну інформацію. Від Головного управління ДПС у Сумській області були отримані неодноразово листи стосовно фізичних осіб (ФОП та громадян), які не сплачують податки в місцевий бюджет, в результаті чого виникає борг. Надаємо роз’яснення про сплату податків до селищного бюджету:

– плати за землю визначено п.287.5 ст.287 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) «податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення. Фізичними особами у сільській та селищній місцевості земельний податок може сплачуватися через каси сільських (селищних) рад або рад об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, за квитанцією про приймання податкових платежів. Форма квитанції встановлюється у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу»;

– податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки визначено пп. 266.10.1. п. 266.10 ст. 266 ПКУ «податкове зобов’язання за звітний рік з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачується фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення»;

– транспортного податку визначено пп.267.8.1 п.267.8 ст.267 ПКУ «транспортний податок сплачується фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення».

Так, з 01.01.2021 відповідно до п. 124.1 ст. 124 Кодексу у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання (крім грошового зобов’язання у вигляді штрафних (фінансових) санкцій, застосованих до нього на підставі Кодексу чи іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи, а також пені, застосованої до нього на підставі Кодексу чи іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи) протягом строків, визначених Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу в таких розмірах:

– при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 5 відс. погашеної суми податкового боргу;

– при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 10 відс. погашеної суми податкового боргу.

Боржникам — приватним підприємцям особливо слід пам’ятати про те, що одним із джерел погашення боргів перед державою є особисте майно приватного підприємця, що ставить під загрозу добробут власної сім’ї.

Щоб не опинитися в переліку на примусове стягнення, радимо усім боржникам терміново провести звірку та погасити заборгованість.

Інформацію з даного питання також можна отримати в управлінні по роботі з податковим боргом Головного управління ДПС у Сумській області за телефоном (0542)770762 або в Конотопське відділення податків і зборів з фізичних осіб за адресою м.Конотоп, пр.Миру, 2 за телефоном (0547)69898.

Фото без опису


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь