З чого складається оподатковуваний дохід ФОПівця

Дата: 18.10.2021 15:13

Головне управління ДПС у Сумській області інформує, що порядок оподаткування доходів фізичних осіб - підприємців, на загальній системі оподаткування, визначено нормами Податкового кодексу України. Зокрема, об’єктом оподаткування доходів, отриманих підприємцем є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виторг у грошовій та негрошовій формі) i документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю. Тобто, до складу загального оподатковуваного доходу зараховується виторг, що надійшов ФОП як в грошовій, так і в натуральній формі, а саме:

- у вигляді безготівкових грошових коштів, що надійшли на банківський рахунок чи в готівковій формі безпосередньо підприємцю чи його працівникам на місці здійснення розрахунків (в т.ч. відсотки банку);

- в натуральній (негрошовій формі);

- суми штрафів і пені, отримані від інших суб’єктів підприємництва за договорами цивільноправового характеру за порушення умов договорів та інші доходи, які пов’язані зі здійсненням підприємницької діяльності.