Відповідальність при відчуженні майна, яке перебуває у податковій заставі

Дата: 19.11.2021 14:03

Головне управління ДПС у Сумській області зауважує, платник податків має право користуватися майном, яке перебуває в податковій заставі, але не розпоряджатися. Платник може відчужувати тільки за згодою контролюючого органу. А у разі якщо в податковій заставі перебуває лише готова продукція, товари та товарні запаси, платник може відчужувати без згоди контролюючого органу, але кошти повинні бути направлені в повному обсязі в рахунок виплати  заробітної плати, єдиного внеску а/або погашення податкового боргу.

Відчуження платником податків майна, яке перебуває у податковій заставі, без попередньої згоди контролюючого органу, якщо отримання такої згоди є обов'язковим згідно з Податковим кодексом України, – тягне за собою накладення штрафу в розмірі вартості відчуженого майна.