ВОГОНЬ НЕ ПРОЩАЄ ПОМИЛОК! ДОТРИМУЙТЕСЬ ПРАВИЛ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ!
Наш сучасний побут насичений різноманітними електроприладами, які в разі неправильної експлуатації, пошкодження, роботи в аварійних режимах здатні призвести до виникнення пожежі внаслідок теплового вияву електричного струму.
Переважна більшість пожеж виникають у помешканнях громадян. Наші оселі становлять велику пожежну небезпеку. Значна кількість горючих матеріалів у вигляді меблів, килимів, книжок, одягу, іграшок, побутових приладів, які мають пластмасові корпуси та деталі, предметів побутової хімії, паперу тощо формують значне горюче навантаження й створюють умови для швидкого поширення пожежі.
Так, минулої доби у с. Тернівка Чернечослобідського старостинського округу сталася пожежа. На щастя, минулося без жертв. Нині збитки оцінюють.
З огляду на ці події, не зайвим буде нагадати основні правила пожежної безпеки, зокрема, під час новорічно-різдвяних свят, що тривають.
Влаштовуючи ялинку, неухильно дотримуйтесь елементарних правил пожежної безпеки, а саме:
- ялинка має стояти на стійкій основі;
- забороняється встановлювати ялинку на шляхах евакуації;
- ілюмінація мусить бути виконана з дотриманням правил влаштування електроустановок;
- мінімальна відстань від місця встановлення ялинки до опалювальних пристроїв та легкозаймистих речей має становити не менше 1 метра;
- не прикрашайте ялинку ватою, папером, марлею та целулоїдними іграшками;
- у приміщенні, де встановлено ялинку, категорично заборонено запалювати бенгальські вогні;
- не залишайте без нагляду ввімкнені в електричну мережу електроприлади;
- не дозволяйте дітям самостійно включати електрогірлянди;
- хвою, яка обсипалася з ялинки треба відразу прибрати – вона, як порох, може спалахнути від будь-якої іскри.
Піротехнічні вироби (салюти, ракети, петарди, бенгальські вогні, хлопавки) стали одними із своєрідних атрибутів зимових свят.
Сьогодні піротехніку можна купити не лише у спеціалізованих магазинах, але, на жаль, і на вулиці. Незалежно від того, де може бути виготовлена піротехніка, вона не може бути абсолютно безпечною. Дітям категорично забороняється використовувати піротехнічні вироби без дозволу дорослих.
Якщо ж, ви все-таки вирішили скористатися піротехнічними виробами, необхідно запам’ятати загальні правила безпеки користування ними:
- не купуйте феєрверки у сумнівних продавців;
- не носіть піротехнічні вироби у кишенях, не розбирайте їх, не піддавайте їх механічним діям, не спалюйте у вогнищі;
- належним чином ознайомтеся з інструкціями виробів і зверніть особливу увагу на вказані зони безпеки: точний безпечний радіус вказаний на упаковці кожного піротехнічного виробу;
- відстань від піротехнічного виробу до найближчих будинків, дерев та інших предметів повинна бути не менше 20 метрів, особливу увагу зверніть на відсутність поблизу ліній електропередач;
- запускайте піротехнічні вироби лише на відкритому повітрі, за відсутності сильного вітру;
- не запускайте піротехніку з рук;
- не використовуйте піротехнічні вироби для пустощів, застосовуйте їх лише за призначенням.
Пам’ятайте! Дотримання правил безпеки життєдіяльності доступне кожному. Тож зробіть усе можливе, щоб зберегти життя та здоров’я собі і своїм близьким.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)