ШАНОВНІ ЗЕМЛЯКИ!

Дата: 29.08.2022 08:16

Боротьба українського народу за незалежність триває століття і на цьому шляху українці зазнали багато втрат.

Сьогодні і наше покоління є свідком жахливої війни, яка вже дев’ятий рік триває в нашій державі та майже 190 днів ще більшого жаху, який принесло із з собою повномасштабне вторгнення окупантів. Російсько-українська війна одягла у жалобу тисячі сердець українських родин.

Прикладом незламності українського духу став Іловайськ, коли 29 серпня 2014 року у ході війни ворожі збройні сили, порушивши домовленості, впритул розстріляли з важкого озброєння колони українських військових. Цього дня 366 український захисників загинуло, 429 зазнали поранень, 158 зникли безвісти, 300 потрапили в полон. Саме тому, дата 29 серпня визначена Днем пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Смертельний для наших воїнів «зелений коридор» пролягав через поля з соняшниками, тому ця квітка стала символом однієї з найкривавіших трагедій цієї війни – з чорним, як українська земля, зернятком, що обов’язково проросте, бо українці і далі будуть відроджуватись, скільки б їх не намагалися знищити. Саме під соняхами наші Героїв віддали свої життя за можливість жити на своїй вільній та Богом даній землі.

У цей день згадаймо кожного поіменно, хто у цій страшній війні поклав душу й тіло за нашу свободу. Схилімо голови й подякуймо нашим загиблим Захисникам під час спільної молитви та хвилини мовчання.

Ніколи не забудемо мужнього подвигу наших Героїв. Не пробачимо ворогу. Не зрадимо того, у що віримо і за що боремося.

Вічна шана та світла пам’ять загиблим Героям України! Вони живі, поки ми їх пам’ятаємо!