Затверджено новий порядок списання безнадійного податкового боргу

Дата: 02.09.2022 12:40

У Головному управління ДПС у Сумській області інформують, що наказом Міністерства фінансів України від 28.07.2022  № 220 затверджено новий Порядок списання безнадійного податкового боргу платників податків. Документ запрацює з дня його офіційного опублікування. Списанню підлягає безнадійний податковий борг, у тому числі штрафні санкції, пеня, нараховані на такий борг. Безнадійним боргом є: податковий борг платника податку, визнаного в установленому порядку банкрутом, вимоги щодо якого не були задоволені у зв’язку з недостатністю майна банкрута;  податковий борг фізичної особи, яка: визнана у судовому порядку недієздатною, безвісно відсутньою або оголошена померлою, у разі недостатності майна, на яке може бути звернуто стягнення згідно із законом; померла, у разі недостатності майна, на яке може бути звернуто стягнення згідно із законом; понад 720 днів перебуває у розшуку; податковий борг платника податків, у тому числі податкового агента, стосовно якого минув строк давності; податковий борг платника податків, що виник внаслідок обставин непереборної сили; податковий борг платника податків, щодо якого до Державного реєстру внесено запис про його припинення на підставі рішення суду.

Платник податків звертається до територіального органу ДПС з письмовою заявою, в якій зазначаються суми податків та зборів, що підлягають списанню, у разі, коли податковий борг платника податків виник внаслідок форс-мажорних обставин. Списують безнадійний податковий борг з плати за землю за період з дня настання форс-мажорних обставин і до закінчення граничного строку сплати грошового зобов'язання з такого податку за звітний календарний рік, у якому такі обставини виникли, а з єдиного податку – з дня настання форс-мажорних обставин і до закінчення граничного строку сплати грошового зобов'язання за відповідний звітний період.