Нові правила оподаткування діяльності з торгівлі валютними цінностями

Дата: 28.11.2022 15:41

Головне управління ДПС у Сумській області інформує,  що 20 листопада 2022 року набрав чинності Закон України від 03.11.2022 N 2720-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування діяльності з торгівлі валютними цінностями у готівковій формі» (далі – Закон № 2720).

Нововведеннями, зокрема, визначено, що платники податку, які здійснюють діяльність з торгівлі валютними цінностями у готівковій формі, зобов'язані сплачувати авансові внески з податку на прибуток підприємств за кожний пункт обміну іноземної валюти, внесений до Реєстру пунктів обміну іноземної валюти станом на перше число поточного місяця.

Авансовий внесок з податку на прибуток підприємств сплачується щомісяця, не пізніше останнього операційного (банківського) дня поточного місяця.

Авансовий внесок з податку на прибуток підприємств сплачується у розмірі: трьох мінімальних заробітних плат, встановлених законом станом на 1 січня звітного (податкового) року, за кожний пункт обміну іноземної валюти, розташований у населеному пункті, чисельність населення якого перевищує 50 тисяч, за статистичними даними чисельності наявного населення України, розміщеними на веб-сайті спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади в галузі статистики станом на 1 січня року, що передує поточному року; однієї мінімальної заробітної плати, встановленої законом станом на 1 січня звітного (податкового) року, за кожний пункт обміну іноземної валюти, розташований в інших, крім зазначених вище, населених пунктах або за межами населених пунктів.

Водночас передбачено, що протягом 2023 року платники податку, які зобов'язані сплачувати авансові внески з податку на прибуток підприємств, сплачують такі авансові внески: з 1 січня 2023 року по 30 червня 2023 року - із застосуванням коефіцієнта 0,33; з 1 липня 2023 року по 31 грудня 2023 року - із застосуванням коефіцієнта 0,66.

Закон вводиться в дію з 1 січня 2023 року.