БЕЗОПЛАТНА ПРАВОВА ДОПОМОГА ІНФОРМУЄ!

Дата: 06.12.2022 13:50

#16days

Потерпілі від кримінальних правопорушень проти статевої свободи та статевої недоторканості в умовах війни можуть отримати безоплатно допомогу адвоката.

Наголошуємо, що сексуальним насильством під час війни є не лише зґвалтування.

Сексуальним насильством вважається будь-яка дія, спроба домогтися сексуального акту або інші дії, спрямовані проти сексуальності людини із застосуванням примусу, які мають зв’язок із збройним конфліктом/воєнними діями.

Якщо ви чи ваші близькі/знайомі зазнали:

домагань;

незавершеної спроби зґвалтування;

примусового оголення, наприклад, під час обшуку чи допиту;

погроз зґвалтуванням, у тому числі щодо близьких людей;

тортур сексуального характеру —

усе це також є сексуальним насильством під час війни.

Також сексуальним насильством є:

Примусова вагітність чи аборт, каліцтво статевих органів, інфікування захворюваннями, що передаються статевим шляхом, примушування до протиституції, примусова стерилізація тощо.

Сексуальне насильство є воєнним злочином та не має строку давності — повідомити про злочин можна тоді, коли будете до цього готові.

Якщо ви зазнали або стали свідком сексуального насильства під час війни — повідомте про це поліцію. Після відкриття кримінального провадження ви отримаєте право на представництво ваших інтересів щодо цього кримінального провадження як у досудовому слідстві, так і у суді — послуги адвоката будуть оплачені з Державного бюджету України.

Отже, як отримати безоплатну правову допомогу, якщо ви зазнали сексуального насильства в умовах війни:

Повідомити про злочин поліцію (ПІП та контакті дані; дату, час місце скоєння злочину); обставини злочину; контактні дані свідків/очевидців; інформацію про подібні випадки тощо).

Після відкриття кримінального провадження отримати витяг з Єдиного державного реєстру досудового слідства.

З ним звернутися до системи БПД (зателефонувати до контакт-центру 0 800 213 103 або одразу до бюро).

Вам буде призначено адвоката за кошти Держбюджету.

Також радимо до ознайомлення міжвідомчий буклет «Що треба знати та як діяти, якщо ви постраждали або стали свідком воєнного злочину»: https://cutt.ly/I1rjrY9

Психотерапевтична допомога особам, які зазнали насильства, в тому числі сексуального насильства, пов’язаного з війною, від проєкту Розірви коло: https://rozirvykolo.org/mental-support/

Є запитання? Телефонуйте безкоштовно до нашого контакт-центру 0 800 213 103, розкажіть юристу про ситуацію та дізнайтеся, як діяти.

#StopRussiaStopSexualViolence

#StopRussianSexualViolence