Про надходження до бюджетів у розрізі видів економічної діяльності Сумщини

Дата: 19.12.2022 15:09

Управління економічного аналізу Головного управління ДПС у Сумській області інформує, що протягом січня - листопада поточного року мобілізовано до бюджетів усіх рівнів 18 048,7 млн гривень, у тому числі до державного бюджету надійшло 9 763,3 млн гривень, місцеві бюджети області отримали  8 285,4 млн гривень.

Найбільшу суму надходжень забезпечено підприємствами промисловості – 7 684,5 млн гривень, або 42,6 відсотка від загальної суми надходжень.

Щодо сплати до державного бюджету, то підприємства зазначеної галузі посідають позиції лідера, а саме сплачено 6 315,7 млн гривень, що складає   64,7 відсотка від загальної суми. До місцевих бюджетів забезпечено  1 368,8 млн гривень  та 16,5 відсотків відповідно.

Підприємства сільського господарства мають не менш вагомий вплив на стан надходжень до бюджетів. Так, за січень - листопад 2022 року до зведеного бюджету сільгоспвиробниками забезпечено сплату податків та зборів у сумі 1 798,1 млн гривень, або 10,0 відсотків загальної суми; до державного бюджету мобілізовано 622,8 млн гривень, що становить 6,4 відсотка. До місцевих бюджетів підприємствами галузі сплачено 1 175,3 млн гривень, або   14,2 відсотка від загальних надходжень.

Крім того, до ТОП-3 з податкових надходжень входить бюджетна сфера, якою сплачено до зведеного бюджету 4 759,0 млн гривень, що склало 26,4 відсотка від загальної суми надходжень. У тому числі до державного бюджету надійшло 1 315,7 млн гривень (13,5 відсотків загальної суми). Внесок до місцевих бюджетів від платників бюджетної сфери є більш вагомим – мобілізовано 3 443,3 млн гривень, або 41,6 відсотка загальної суми.