ШАХРАЇ АКТИВНО ВИКОРИСТОВУЮТЬ ФЕЙКОВУ ІНФОРМАЦІЮ ПРО ГРОШОВУ ДОПОМОГУ ЗАДЛЯ ВЛАСНОЇ НАЖИВИ НА ДОВІРЛИВИХ ЛЮДЯХ: РАДИМО ДОЧИТАТИ ДО КІНЦЯ
У мережі Facebook регулярно з’являються пости про те, що через війну або у зв’язку з складною енергетичною ситуацією нібито кожному українцю від міжнародних партнерів, від держави, від Кабінету Міністрів України, Ілона Маска і Господа Бога надається грошова допомога у розмірі 6500 грн. Цей фейк цікавий тим, що максимально побудований на правдивих фактах. І тому виглядає дуже переконливо.
Наприклад, можуть написати таке: «Кабінет міністрів виділив майже 1,9 млрд грн на виплати от 6500 гривень за програмою єПідтримка, повідомляє УНН з посиланням на урядове розпорядження № 336-р від 29 квітня». Такий рекламний допис шириться у мережі Facebook зі сторінки під назвою Міністерство цифрової трансформації України.
Під ним пропонують перевірити свої виплати.
Правдиві факти, які використали шахраї:
Кабінет Міністрів справді виділив додаткові 1,888 млрд на виплату 6500 грн.;
Розпорядження Кабміну №336-р справді існує і воно саме про ці 1,888 млрд.
Про виділення цих коштів дійсно писав сайт УНН
А ось що викрило шахраїв:
Сторінка нібито Міністерства цифрової трансформації підробна – вона не містить синьої галочки верифікації і створена кілька місяців тому, дописи були лише 25 травня.
На офіційній сторінці Мінцифри свіжих дописів про виплати немає.
Варто відзначити, що виплата 6500 грн. була одноразова і призначалася працівникам та ФОПам з тимчасово окупованих територій.
І головне - прийом заявок на виплату 6500 припинено ще 31 березня. Про це йдеться у постанові Кабінету Міністрів № 367 від 26 березня.
Якщо ж перейти за посиланням у дописі — нас перекидає на примітивний шаблон створений Canva, де російською мовою пише підтвердити, що маємо більше 18 років. На шаблоні для переконливості логотип Мінцифри. Далі потрапляємо на сайт «Єдиного компенсаційного центру». Цей центр – наш старий знайомий – такого центру не існує, але його постійно використовують шахраї, використовуючи логотипи податкової та навіть надаючи вам живого «консультанта».
Щоб нібито отримати гроші, потрібно ввести свою пошту, шість останніх цифр банківської карти та натиснути кнопку «Перевірити свою компенсацію». Далі все стандартно – виманюють ваш CVV і ваші гроші з карти переказуються шахраям.
Для того, щоб не потрапляти на вудку знову і знову перевіряйте, будь ласка, офіційність джерел і зміст: хто повідомляє, коли і що саме. І звіряйте все з офіційними джерелами.
Жодні оформлення виплат не можуть вимагати від вас CVV код карти.
Тому звертаємося до всіх, хто натрапив у соціальних мережах на подібні «оголошення»: не переходьте за вказаними шахраями посиланнями і не вводьте жодних даних. Станом на цей час подібних виплат усім громадянам України немає.
Довіряйте лише офіційним джерелам інформації та повідомленням від офіційних осіб.
Шахраї не цураються навіть розсилати смс про неправдиву грошову допомогу на телефони та залишати фейкові посилання у коментарях до Ваших фото, публікацій у стрічці новин мережі Facebook тощо. Наполегливо радимо ігнорувати та видаляти подібне.
Пам’ятайте, уважність не залишає ніяких шансів шахраю на самозбагачення.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)