Інформація щодо надходжень до бюджетів усіх рівнів у січні 2023 року

Дата: 14.02.2023 07:35

Головним управлінням ДПС у Сумській області у січні 2023 року забезпечено збір до зведеного бюджету України в сумі 1 583,4 млн. грн., що більше збору за відповідний період минулого року на 59,5 млн. грн., або на 3,9 відсотків.

До Державного бюджету сума збору склала  765,8 млн. грн., в тому числі до загального фонду Державного бюджету зібрано 764,9 млн. гривень.

У розрізі основних бюджетоформуючих податків та зборів забезпечено надходження: податку на доходи фізичних осіб (з урахуванням військового збору) – 205,3 млн. грн., що на 67,1 млн. грн., або на 48,6 відс. більше минулорічного показника; рентної плати за користування надрами – 306,4 млн. грн.; податку на прибуток – 13,6 млн. грн., що на 10,0 млн. грн. та майже у 4 рази перевищує показник січня минулого року; - податку на додану вартість – 221,3 млн. грн.; частини чистого прибутку (доходу) державних унітарних підприємств, що вилучається до бюджету, – 9,2 млн. грн., що на 7,4 млн. грн., або у 5 разів більше надходжень за відповідний період минулого року; акцизного податку – 2,7 млн. грн., що на 0,9 млн. грн. або 50,9 відсотка більше минулорічного показника.

У структурі податкових надходжень Державного бюджету за січень 2023 року основну частку займають рентна плата за користування надрами – 40,0 відс., податок на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) – 28,9 відс. та податок на доходи фізичних осіб (з урахуванням військового збору) – 26,8 відсотка.

До місцевих бюджетів у січні 2023 року  мобілізовано 817,6 млн. грн. податків та зборів, забезпечено приріст надходжень у порівнянні з відповідним періодом минулого року на 185,1 млн. грн., або 29,3  відсотки.

У розрізі податків та зборів забезпечено надходження: податку на доходи фізичних осіб – 586,1 млн. грн., що більше минулорічного показника на 201,3 млн. грн. або на 52,3 відс.; акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів – 11,9 млн. грн.; податку на майно в частині плати за землю – 64,8 млн. грн., що на 2,8 млн. грн. або 4,6 відс. більше надходжень за відповідний період минулого року;  єдиного податку – 120,4 млн. грн., з них сплачено: юридичними особами (III група) – 10,2 млн.грн.; фізичними особами – 61,1 млн.грн.; юридичними особами (ІV група – с/г виробниками) – 49,1 млн.грн.; податку на прибуток – 1,3 млн. грн., що на 0,9 млн. грн., або більш ніж у 3 рази більше минулорічного показника;  рентної плати за користування надрами – 16,3 млн. гривень.

У структурі надходжень місцевих бюджетів за січень 2023 року найбільшу питому вагу займає податок з доходів фізичних осіб – 71,7 відсотка.

У січні 2023 року надходження єдиного соціального внеску склали 678,0 млн. грн., що більше минулорічних на  197,8 млн. грн., або на 41,2 відсотка.