Ліміти доходу для ФОП, розміри єдиного соціального внеску та єдиного податку

Дата: 24.02.2023 11:19

Головне управління ДПС у Сумській області інформує платників податків Сумщини , що у 2023 році, згідно з державним бюджетом Україна, для фізичних осіб-підприємців змінюються розміри єдиного соціального внеску та ліміти доходу.

Ліміт доходів ФОП на спрощеній системі оподаткування, який є граничною межею заробітку ФОП, при перевищенні якої його можуть перевести на загальну систему оподаткування, прив’язаний до мінімальної заробітної плати, тож у 2023 році ліміти будуть такими: для 1 групи – 1 118 900 грн (167 розмірів мінімальної зарплати); для 2 групи – 5 587 800 грн (834 розмірів мінімальної зарплати); для 3 групи – 7 818 900 грн (1167 розмірів мінімальної зарплати).

При цьому ФОПи першої групи сплачують єдиний податок у розмірі 10% від прожиткового мінімуму для працездатних, другої групи - 20% від мінімальної зарплати. Фактичні ставки встановлює місцева влада, але вони не можуть перевищувати максимальні в Україні. Водночас для ФОПів третьої групи ставки незмінні: 5% - для неплатників ПДВ, 3% - для платників ПДВ. На час дії воєнного стану діє пільгова ставка 2% (неплатники ПДВ).

Розміри єдиного соціального внеску у 2023 році будуть наступними: мінімальний ЄСВ – 1 474 гривні на місяць; максимальний ЄСВ – 22 110 гривень на місяць. Так, ставка ЄСВ для ФОПів становитиме 4 422 гривні за кожен квартал 2023 року, або 22% від чинної мінімальної зарплати.

Суми єдиного податку для 1 та 2 груп ФОПів прив'язані до прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати відповідно. Так, у 2023 році сума ЄП щомісяця для них складатиме: 1 група ФОП – 268,4 гривні, тобто 10% від прожиткового мінімуму; 2 група ФОП – 1 340 гривень, тобто 20% від мінімальної зарплати. Водночас, для 3 групи ФОП ставки у 2023 році не зміняться, якщо порівнювати з 2022 роком.