Розмір штрафів за порушення строків реєстрації в ЄРПН податкових накладних

Дата: 03.03.2023 12:57

Головне управління ДПС у Сумській області нагадує, 08.02.2023  набрав чинності Закон України від 12 січня 2023 року № 2876-ІХ «Про внесення змін до розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо відновлення обмеження перебування грального бізнесу на спрощеній системі оподаткування» (далі – Закон № 2876), яким підрозд. 2 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) доповнено, зокрема, п. 90 щодо розміру штрафів за порушення строків реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) податкових накладних/розрахунків коригування.

Так, штраф за порушення граничних строків реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування встановлюється у таких розмірах: 2 відсотки суми податку на додану вартість - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів; 5 відсотків суми податку на додану вартість у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів; 10 відсотків суми податку на додану вартість - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів; 15 відсотків суми податку на додану вартість - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів; 25 відсотків суми податку на додану вартість - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.