АКТУАЛЬНЕ ДЛЯ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ!

Дата: 28.03.2023 13:04

З 27 лютого 2023 року в Україні діє оновлений Перелік територій тимчасово окупованих російською ферерацією або на яких ведуться/велися бойові дії.

До оновленого Переліку увійшли населені пункти в Дніпропетровській, Донецькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській, Чернігівській, Запорізькій, Луганській та Сумській областях. Зміни внесені наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України №56 від 20.02.2023 «Про затвердження змін до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією».

Даний список регулярно оновлюється на сайті Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Ці зміни дають можливість внутрішньо переміщеним особам з зазначених територій отримати виплати від держави

Нагадуємо як отримати статус ВПО та довідку переселенця:

- Статус ВПО та відповідна довідка переселенця окрім отримання грошових виплат від держави, дає право переоформити соціальні виплати чи пенсію, отримати доступ до медичного обслуговування та допомогу з пошуком житла, влаштувати дитину в садок чи школу.

- Подати заяву на отримання статусу переселенця можна самостійно, якщо особа досягла чотирнадцятирічного віку, або від імені дитини це мають право зробити її батьки. Якщо людина є недієздатною або має обмежену дієздатність — від її імені документи подає законний представник.

Перелік необхідних документів:

- заява про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;

- паспорт громадянина України;

- якщо прописка не вказана в паспорті, варто надати інший документ на підтвердження. Це може бути військовий квиток, трудова книжка, медичні чи інші документи, які підтвердять факт проживання на відповідній території.

У разі, якщо заяву подає законний представник, також потрібно надати:

- документ, який посвідчує особу законного представника;

- документ, який підтверджує повноваження особи як законного представника (або родинні стосунки між дитиною і заявником);

- свідоцтво про народження дитини.

Подати заяву на отримання статусу переселенця та виплати для ВПО з відповідними документами можна офлайн до найближчого відділу соціального захисту населення чи ЦНАП або онлайн, за допомогою мобільного застосунку Дія.

При оформленні заяви на отримання допомоги необхідно також вказати номер рахунку у форматі IBAN картки. Тому завчасно необхідно підготувати свої банківські реквізити.

Довідково:

Дізнатися про соціальну допомогу від держави можна також на безкоштовній гарячій лінії за номером 0 (800) 331-834, щодня з 8:00 до 22:00

Для отримання безоплатної правової допомоги можна звернутися до Конотопського МЦ з надання БВПД за адресою м. Конотоп, вул. Братів Лузанів, 43, з понеділка по п'ятницю, з 8:00-17:00, телефон (05447)62347

Єдиний номер контакт-центру системи БПД: 0 800 213 103, дзвінки безкоштовні в межах України.

Щоб отримати правову консультацію письмово, напишіть у телеграм-бот, натисніть ТУТ  (юристи відповідають у робочі дні).

Або завітайте до найближчого з наших бюро ТУТ

Усі сервіси доступу до безоплатної правової допомоги ТУТ

Готові правові консультації розміщені на довідково-інформаційній платформі правових консультацій «WikiLegalAid» ТУТ