ЗБЕРЕГТИ СВОЄ ВНУТРІШНЄ «Я» ПОПРИ СТРЕСИ СЬОГОДЕННЯ – ЦЕ МОЖЛИВО
Важливе питання багатьох у нинішніх реаліях сьогодення: чи на часі дбати про своє ментальне здоров’я, коли навколо війна? Відповідь: однозначно так! Чому? А все просто. Погляньте на тих людей, які зараз поруч з вами, згадайте рідних, близьких, друзів, кого відділяє від вас відстань, хто зараз в окопі захищає нас, хто змушений перебратись в інше місто, країну, континент. Ми всі зараз пов’язані між собою, хоч і не рідня. І коли боляче одному – болить і всім. Болить фізично, болить морально, болить душевно…Тому просто вкрай необхідно вчитися контролювати свій внутрішній стан, свої переживання, емоції та допомагати робити це іншим.
Стреси, які оточують кожного з нас, тяжко відображаються на нашому ментальному здоров’ї. Ми напружені, схвильовані, не можемо заспокоїтись і зосередитись. Це може тривати днями, тижнями, місяцями. І постійно нові і нові тривожні думки, що переростають в цілі ночі безсоння та денної напруги. Як же навчитися долати подібне? Хтось чекає універсальної поради чи магічної таблетки від стресу. Але такого не існує. Бо кожен має в собі силу створити власний рецепт подолання негативу.
Сьогодні Дубов’язівську селищну раду відвідали з волонтерською місією представники Благодійного фонду «Фонд сім’ї Андреєвих». Це чудові фахівці, що мають вагомий досвід комунікацій з різними людьми, які пройшли різної складності життєві випробування. Тож зустріч з ними – це хороша нагода перейняти дієві поради, як справлятися зі стресовими ситуаціями, шукати в собі механізми подолання внутрішнього хаосу.
Як приклад, кілька хороших практик від них.
Вправа «Дихання по квадрату»: Це одна з найпростіших методик швидкого заспокоєння. За цією методикою потрібно пальцем однієї руки водити по долоні іншої, утворюючи квадрат. На вертикальних гранях уявного квадрату треба робити вдих/видих, а на горизонтальних паузи. Вдих (5 секунд) – пауза (5 секунд) – видих (5 секунд) – пауза (5 секунд).
Ще одна вправа напруження-розслаблення: сісти чи лягти якомога зручніше, заплющити очі та напружити м’язи обличчя на 10 секунд, потім розслабивши їх, зробити паузу на 5 секунд. Далі напружити м’язи шиї так само на 10 секунд і розслабити з паузою. Те ж саме виконати в м’язами тулуба, бедер та ніг. В кінці ви відчуєте певне відчуття спокою. Звісно ж за умови належного виконання всіх вправ та повноцінного розслаблення після кожної з них.
Підсумовуючи вищесказане, можна лише додати, що наше ментальне здоров’я формує навколо нас незримий ореол як тривожності, так і спокою. Залежно від того, що зараз наповнює нас. Тому важливо докладати максимум зусиль для того, аби ми могли в стресових ситуаціях не лише опановувати себе, а й допомагати зробити це своїм найріднішим людям або кожному, хто цього дійсно потребує.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)