ЮРИДИЧНА ДОПОМОГА ВИМУШЕНИМ ПЕРЕСЕЛЕНЦЯМ – В ПЕРЕЛІКУ ВАЖЛИВИХ ПИТАНЬ СЬОГОДЕННЯ

Дата: 31.08.2023 10:20

📌30 серпня за участі заступника селищного голови Олени БОХАН відбулась зустріч представників БФ «Право на захист» з тимчасовими переселенцями, котрі виїхали з територій, де ведуться бойові дії або тимчасово окупованих районів нашої країни.

👉Мета візиту: безоплатна, швидка та фахова консультація юристів, які довгий час працюють в юриспруденції та мають досвід адвокатської та іншої правової діяльності, щодо нагальних проблем, пов'язаних із вимушеним переміщенням.

🔖Серед найбільш поширених питань, які найчастіше виникають у людей:

✔реєстрація ВПО;

✔соціальне й пенсійне забезпечення;

✔особисті документи (отримання, відновлення паспортних документів, ІНН, свідоцтва про народження, смерть, інших актів цивільного стану, встановлення юридичних фактів);

✔свобода пересування (всередині країни та за кордон);

✔мобілізація й військовий обов’язок;

✔доступ до належного житла; ЖЗВ (житло, земля, власність) – зруйноване, знищене, пошкоджене житло та майно, документування руйнувань, доступ до компенсації;

✔поранення, загибель під час бойових дій;

✔отримання статусу ВПО, біженця/шукача тимчасового захисту;

✔трудові права (звільнення, статус безробітного, невиплата заробітної плати, доступ до відкриття/відновлення власного бізнесу);

✔документування та забезпечення захисту інтересів постраждалих осіб стосовно порушень прав людини в зв’язку з воєнними діями;

✔опікунство, інші сімейні питання;

✔врегулювання кредитних відносин під час воєнного стану;

✔інші питання, пов’язані з воєнним конфліктом.

🤝В підсумку зустрічі кожен міг отримати додаткові індивідуальні консультації та чіткі роз’яснення щодо найбільш хвилюючих питань.

❗Додатково: в разі необхідності отримання консультації з юридичних питань або загальних питань, пов'язаних з воєнними діями в Україні, ви можете звернутись за допомогою до БФ "Право на захист" за вказаними нижче на слайді контактами 👇👇або долучитися до телеграм-каналу (QR-код теж на слайді ниже👇👇)