СУЧАСНИЙ СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ ІНТЕГРАЦІЇ РЕГІОНАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ ДО ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ: ПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ

Дата: 15.11.2023 10:20

14 листопада заступник Дубов’язівського селищного голови Олена БОХАН взяла участь у консультаціях «Відновлення місцевого самоврядування на деокупованих територіях, правове регулювання діяльності військово-цивільних адміністрацій у післявоєнний період» та «Регіональна політика в рамках процесу вступу до Європейського Союзу», що відбувся у м. Суми за сприяння та підтримки Програми «ULEAD з Європою / ULEAD with Europe», у співробітництві з ГО «Інститут Громадянського Суспільства/Civil Society Institute», проектом «Підтримка формування ефективної регіональної політики в контексті євроінтеграції України та воєнних викликів» (за підтримки HOVERLA/проєкт USAID в Україні).

Відкрили захід народний депутат України, перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр КОРНІЄНКО, заступник керівника Офісу Президента України Олексій КУЛЕБА, заступник Державного секретаря Кабінету Міністрів України Олег ВОЙТОВИЧ, перший заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Тарас САВЧЕНКО, голова Сумської обласної ради, член правління «Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад» Віктор ФЕДОРЧЕНКО та керівник Сумського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» Марина ЛОБОВА.

В ході панельних дискусій за участі народних депутатів України, голів комітетів Верховної Ради України, представників «Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад», органів місцевого самоврядування обговорили питання відновлення місцевого самоврядування на деокупованих територіях та територіях, де були утворені військові адміністрації населених пунктів, до проведення місцевих виборів, окреслили виклики та шляхи їх вирішення, що постають у деокупованих територіальних громадах, охарактеризували сучасний стан та перспективи інтеграції регіональної політики України до ЄС та узгодили налагодження співпраці з громадами інших територій і регіонів, які мають практичний досвід реалізації проектів і програм ЄС.

Напрацьовані результати будуть взяті за основу у подальшій роботі як органів місцевої влади, так і державної політики загалом.