Дубов’язівська територіальна громада
Конотопського району Сумської області

ВІДПОВІДАЮЧИ НА АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ:

Дата: 04.12.2023 18:50
Кількість переглядів: 107

Фото без опису
ЩО ВИ ВТРАЧАЄТЕ ПРАЦЮЮЧИ БЕЗ УКЛАДЕННЯ ТРУДОВОГО ДОГОВОРУ?
Незадекларована праця - це не тільки порушення закону, а й втрата прав і гарантій для працівників.
Якщо ви працюєте без трудового договору, ви не можете розраховувати на гарантовані оплачувані відпустки, лікарняні, компенсацію в разі нещасного випадку. Ви також не маєте захисту від свавільного звільнення, зниження зарплати, перевантаження роботою. Не дайте себе обдурити роботодавцям, які пропонують вам працювати без трудового договору, із зарплатою «в конверті» або за цивільно-правовими договорами.
Вимагайте оформлення трудових відносин відповідно до закону!
Задекларована праця - це ваше право і ваша вигода!
 
ВИ ВЛАСНИК БІЗНЕСУ І ВИКОРИСТОВУЄТЕ НЕЗАДЕКЛАРОВАНУ ПРАЦЮ?
Пам’ятайте, що незадекларована праця - це ризик для вас і вашого бізнесу.
Ви можете втратити досвідчених і кваліфікованих працівників, які знайдуть краще місце роботи.
Ви можете отримати штраф за порушення трудового законодавства.
Ви можете мати проблеми з отриманням кредитів, інвестицій, державних замовлень.
Ви погіршуєте економічну ситуацію в країні, особливо під час війни, зменшуючи надходження до бюджету і соціальних фондів.
Платіть своїм працівникам білу зарплату і оформляйте їх за трудовим договором.
Задекларована праця - це ваша репутація і ваш успіх!
 
ЯК ВІДБУВАЄТЬСЯ УКЛАДЕННЯ ТРУДОВОГО ДОГОВОРУ?
Працівник має написати заяву про прийняття на роботу, надати паспорт, ІНН, за потреби – документи про освіту або інші документи.
Роботодавець видає наказ про прийняття працівника на роботу, ознайомлює з ним працівника, направляє повідомлення до територіального органу податкової служби, навчає працівника безпечній роботі.
 
ЯКЩО ВАША РОБОТА НЕЗАДЕКЛАРОВАНА, ВИ МОЖЕТЕ ЗРОБИТИ НАСТУПНЕ:
Вимагати від роботодавця укласти з вами трудовий договір відповідно до законодавства. Якщо він відмовляється, ви можете подати позовну заяву до суду.
Пошукати іншу роботу, де ви будете мати задекларовані трудові відносини та соціальні гарантії. Ви можете скористатися послугами центрів зайнятості або інших ресурсів для пошуку роботи.
Звернутися до Державної служби України з питань праці за консультацією. Ви можете знайти контактну інформацію за посиланням: https://dsp.gov.ua/kontakty-dlia-konsultatsii.../.
Не погоджуйтеся на незадекларовану працю, бо ви втрачаєте свої права і можливості. Задекларована праця - це ваше майбутнє і ваша гідність!
 
ЩО ТАКЕ ТРУДОВИЙ ДОГОВІР?
Трудовий договір - це документ, який регулює відносини між працівником і роботодавцем. Він визначає права і обов’язки обох сторін, умови праці, заробітну плату, термін дії, порядок зміни і розірвання.
Трудовий договір може бути укладений у письмовій формі і підписаний обома сторонами або оформлений шляхом видання наказу про прийняття працівника на роботу. Трудовий договір може бути строковим або безстроковим, з повним або неповним робочим часом, основним або за сумісництвом залежно від характеру роботи і бажання сторін.
Якщо ви хочете дізнатися більше про трудовий договір, ви можете переглянути наступні ресурси:
 
ЩО РОБИТИ, ЯКЩО РОБОТОДАВЕЦЬ НЕ ВИКОНУЄ УМОВИ УКЛАДЕНОГО ТРУДОВОГО ДОГОВОРУ?
Якщо роботодавець не виконує умови трудового договору, ви можете зробити наступне:
● Звернутися до роботодавця з письмовою вимогою про усунення порушень і виконання умов трудового договору. Також ви можете звернутися до профспілкового органу, якщо ви є членом профспілкової організації, за допомогою і підтримкою.
● Звернутися з письмовою скаргою до Державної служби України з питань праці за консультацією та допомогою.
● Звернутися до суду з позовом про встановлення факту порушень роботодавцем умов трудового договору, відновлення порушених прав і вимоги компенсації моральної та матеріальної шкоди. Ви можете скористатися послугами адвоката або іншого представника за вашим вибором. Ви також можете звернутися до суду за допомогою і підтримки профспілкової організації, якщо ви є її членом.
Не погоджуйтеся на порушення ваших прав і умов трудового договору з боку роботодавця. Задекларована праця - це ваше майбутнє і ваша гідність!
 
ЯКІ РИЗИКИ НЕ УКЛАДЕННЯ ТРУДОВИХ ДОГОВІР ІЗ ПРАЦІВНИКАМИ?
За порушення законодавства про працю можуть бути застосовані різні види санкцій, залежно від характеру і наслідків порушення, а також від суб’єкта господарювання, який його скоїв.
У разі вирішення трудового спору на користь працівника роботодавець зобов’язаний буде відновити порушене право працівника та компенсувати всі понесені працівником втрати, зокрема виплатити працівникові заробітну плату за весь час роботи незалежно від факту її виплати у період роботи та сплатити єдиний соціальний внесок за весь час роботи працівника. Розмір такої заробітної плати не може бути меншим за середню заробітну плату у відповідній галузі. Також працівник матиме право на відшкодування моральної шкоди.
Грубі порушення законодавства про працю можуть призвести до кримінальної відповідальності!
Не наражайтеся на ризики! Працюйте в межах законодавства!
 
Фото без опису
Фото без опису
Фото без опису

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь