ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО НАМІР ОТРИМАТИ ДОЗВОЛИ НА ВИКИДИ ЗАБРУДНЮЮЧИХ РЕЧОВИН В АТМОСФЕРНЕ ПОВІТРЯ ВІД СТАЦІОНАРНИХ ДЖЕРЕЛ

Дата: 11.01.2024 10:37

Приватне підприємство «Хлібзавод Дубов’язівський» (ПП «Хлібзавод Дубов’язівський») має намір отримати дозволи на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел.

Юридична та фактична адреса суб’єкта господарювання: 41655, Сумська обл., Конотопський р-н, смт. Дубов’язівка, вул.Трудова, 7; тел.: +38 (098)732-09-14; e-mail: dubhleb@gmail.com; код за ЄДРПОУ: 23638975.

Мета отримання дозволу на викиди для існуючого об’єкту є провадження діяльності, під час якої здійснюються викиди забруднюючих речовин  в атмосферне повітря.

Стаціонарні джерела викидів розташовані в межах одного майданчика: 41655, Сумська обл., Конотопський р-н, смт. Дубов’язівка, вул.Трудова, 7.

Відповідно до вимог ст. 3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», діяльність, яка проваджується на майданчиках, не підлягає оцінці впливу на довкілля. Відповідно до ч. 7 ст. 11 ЗУ «Про охорону атмосферного повітря», об’єкти належать до ІІ-ї групи.

Підприємство спеціалізується на виробництві хліба та хлібобулочних виробів, борошняних кондитерських виробів (КВЕД 10.71 основний). На проммайданчику знаходиться 42 джерела викидів забруднююч их речовин в атмосферне повітря, в т. ч. 41 організоване джерел та 1 неорганізоване джерело. На майданчику знаходяться наступні джерела викидів забруднюючих речовин: мукопросіювачи «Піорат»; пічі пекарські ФТЛ-2-66, Matador 211, піч ротаційна KUMKAYA LIDER 250 DONER FIRIN. Також встановлено допоміжне, технологічне обладнання: котли та конвектор для опалюваня допоміжних приміщень, технологічне обладнання, що використовується при аварійних відключеннях світла, майстерня, що використовується для поточного проміжного ремонту на виробничому майданчику, лабораторія та інше.

Обсяги викидів забруднюючих речовин (т/рік): ртуть та її сполуки (у перерахунку на ртуть) - 0,000001452, оксиди азоту (у перерахунку на діоксид азоту [NO + NO2]) - 5,68329, сірки діоксид - 0,32, оксид вуглецю - 21,55403, метан - 0,05164, речовини у вигляді суспендованих твердих частинок (мікрочастинки,волокна) -2,40306368, неметанові легкі органічні сполуки (НМЛОС) (спирт етиловий) - 9,64721, ацетальдегід - 0,180877, кислота оцтова - 1,346652477, вуглецю діоксид - 1616,1839, азоту(1) оксид (N2O) - 0,031432.

Розробка заходів щодо впровадження найкращих існуючих технологій виробництва не передбачається. Перевищення встановлених нормативів граничнодопустимих викидів забруднюючих речовин відсутні, тому: заходи щодо скорочення викидів не розробляються; природоохоронні заходи щодо скорочення викидів не передбачаються. Пропозиції щодо дозволених обсягів викидів відповідають законодавству.

Зауваження та пропозиції від громадськості щодо видачі дозволів на викиди просимо надсилати (протягом 30 днів з дня опублікування даного повідомлення) до Сумської обласної військової адміністрації за адресою: 40000, Сумська обл., м. Суми, майдан Незалежності, 2, тел. (0542) 78-27-85, е-mail: mail@sm.gov.ua.