A A A K K K
для людей із порушенням зору
Дубов’язівська територіальна громада
Конотопського району Сумської області

Головне управління Державної податкової служби в Сумській області інформує!

Дата: 29.03.2024 13:25
Кількість переглядів: 36

КОЛИ ДЕКЛАРАЦІЮ ПРО МАЙНОВИЙ СТАН І ДОХОДИ МОЖНА НЕ ПОДАВАТИ

Головне управління ДПС у Сумській області акцентує, триває кампанія декларування доходів, одержаних протягом 2023 року. Випадки, відповідно до яких платники звільнені від подання податкової декларації про майновий стан і доходи  передбачено Податковим кодексом України (далі – Кодекс).

Так, відповідно до п. 179.2 ст. 179 Кодексу податкова декларація не подається, якщо платник податку отримував:

доходи, у тому числі іноземні доходи, які згідно з Кодексом не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

доходи виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу;

доходи від операцій продажу (обміну) майна, дарування, дохід від яких відповідно до Кодексу не оподатковується, оподатковується за нульовою ставкою та/або з яких при нотаріальному посвідченні договорів, був сплачений податок відповідно до Кодексу;

доходи у вигляді об'єктів спадщини, які відповідно до Кодексу оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п.174.3 ст. 174 Кодексу.

Крім того, платники звільняються від обов'язку подання податкової декларації в таких випадках:

а) незалежно від виду та суми отриманих доходів платниками податку, які: є малолітніми/неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави станом на кінець звітного податкового року; перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні або ув'язненні на території інших держав станом на кінець граничного строку подання декларації; перебувають у розшуку станом на кінець звітного податкового року; перебувають на строковій військовій службі станом на кінець звітного податкового року.

З детальною інформацією щодо декларування доходів, одержаних у 2023 році, можна ознайомитися на вебпорталі ДПС у банері «Деклараційна кампанія 2024».

 

НАДАННЯ СЕРВІСНИХ ПОСЛУГ ЦЕНТРАМИ ОБСЛУГОВУВАННЯ ПЛАТНИКІВ ПІД ЧАС ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

Головне управління ДПС у Сумській області інформує, що з метою забезпечення безпеки платників податків та працівників надання сервісних послуг центрами обслуговування платників (ЦОП та ДПІ де ЦОП не створено) під час повітряної тривоги призупиняється.

Відновлення роботи ЦОП/ДПІ відбувається протягом декількох хвилин після закінчення повітряної тривоги.

Просимо з розумінням поставитися до тимчасових незручностей.

Під час повітряної тривоги платники податків можуть:

Отримати консультації з податкових питань за допомогою: вебсайту ДПС: https://tax.gov.ua/;Facebook-Messenger, facebook.com/tax.sumy; скориставшись електронними сервісами податкової

Звертайтеся до ЦОП/ДПІ  після закінчення повітряної тривоги.

Дякуємо за розуміння!

 

ПРО ПОРЯДОК СТЯГНЕННЯ БОРГУ З ЄДИНОГО ВНЕСКУ

Головне управління ДПС у Сумській області повідомляє, що порядок стягнення боргу з єдиного внеску визначено ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VІ (далі – Закон № 2464-VІ) та розділом VІ Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 року № 449 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 07.05.2015 року за № 508/26953) (далі – Інструкція   № 449). 

Відповідно до п. 4. ст. 25 Закону № 2464-VІ та п. 3 розділу VІ  Інструкції № 449, на підставі даних інформаційної системи, ГУ ДПС у Сумській області щомісяця формуються вимоги про сплату боргу (недоїмки) та направляються платникам податків – боржникам.

Вимоги про сплату боргу з єдиного внеску, винесені з метою стягнення недоїмки з єдиного внеску у разі його несплати платником у визначені Законом    № 2464-VІ строки, надсилаються податковим органом платнику в паперовій та/або електронній формі у порядку, визначеному статтею 42 Податкового кодексу України.

Вимога про сплату боргу (недоїмки) у паперовій формі вважається належним чином надісланою (врученою), якщо вона надіслана на адресу (місцезнаходження юридичної особи, місце проживання або останнього відомого місця перебування фізичної особи) платника єдиного внеску рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручена платнику єдиного внеску або його законному чи уповноваженому представникові.

У разі якщо неможливо надіслати (вручити) платнику єдиного внеску вимогу про сплату боргу (недоїмки) поштою у зв'язку з відсутністю його за місцезнаходженням (місцем проживання) (відсутністю службових (посадових) осіб платника єдиного внеску за його місцезнаходженням), відмовою платника єдиного внеску або службових (посадових) осіб платника прийняти вимогу, поверненням поштового відправлення у зв'язку із закінченням встановленого строку зберігання або з інших причин, що не дали змоги виконати обов'язки щодо пересилання поштового відправлення, вимога вважається надісланою (врученою) платнику єдиного внеску у день, зазначений поштовою службою у повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.

Після вручення вимоги, боржнику чинним законодавством надається 10 календарних днів для самостійної сплати та/або оскарження. 

У разі, якщо платник податків не скористався своїм правом на оскарження вимоги про сплату боргу (недоїмки) та/або не сплатив вказану у вимозі суму боргу (недоїмки) протягом 10 днів після отримання, відповідно до ст. 25 Закону № 2464-VІ, така вимога узгоджується та  направляється для виконання до державної виконавчої служби.

Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.

Орган ДВС, до якого для виконання надходить вимога про сплату боргу (недоїмки), відкриває виконавче провадження та проводить всі передбачені Законом України «Про виконавче провадження» заходи, спрямовані на погашення боргу в примусовому порядку, зокрема, накрадає арешти на рахунки, майно, вчиняє заходи, спрямовані на заборону виїзду за кордон, проводить реалізацію арештованих активів тощо.

Слід зазначити, що платники податків, які сплачують борг по вимозі самостійно після відкриття провадження, або ж він стягується органом ДВС в примусовому порядку, несе додаткові витрати на сплату виконавчого збору (10 % від суми стягнення) та виконавчих витрат.

У зв’язку із зазначеним, для уникнення негативних наслідків, пов’язаних із відкриттям виконавчого провадження та з метою своєчасного надходження коштів до бюджету пенсійного фонду та нарахування страхового стажу, Головне управління ДПС у Сумській області звертає увагу платників податків на необхідності сплати єдиного внеску своєчасно та в повному обсязі. 

 

ЯК ЗНАЙТИ РЕКВІЗИТИ ДЛЯ СПЛАТИ ПОДАТКІВ

Головне управління ДПС у Сумській області звертає увагу платників податків Сумської області на те, що актуальні реквізити для сплати податків, зборів, платежів до державного, місцевих бюджетів та єдиного внеску розміщені на субсайті Головного управління ДПС у Сумській області в розділі «Рахунки для сплати платежів» за посиланням https://sumy.tax.gov.ua/rahunki-dlya-splati-platejiv/.


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь