Дубов’язівська територіальна громада
Конотопського району Сумської області

Головне управління Державної податкової служби в Сумській області інформує!

Дата: 10.05.2024 15:02
Кількість переглядів: 29

Фото без опису

ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ПОДАНИХ ДЕКЛАРАЦІЙ ГРОМАДЯНАМИ ЗАДЕКЛАРОВАНО ДО СПЛАТИ ВІЙСЬКОВОГО ЗБОРУ НА ЗАГАЛЬНУ СУМУ 7,9 МЛН ГРИВЕНЬ

Всупереч складній ситуації в країні, пов'язаній з військовим станом, жителі Сумщини продемонстрували відповідальність та активність у декларуванні своїх доходів за 2023 рік.

В. о. начальника Головного управління ДПС у Сумській області  Артем СНЄЖКО проінформував місцеві медіа, що станом на 1 травня 2024 року було подано 4012 декларацій про майновий стан і доходи громадян, з них 3234 обов'язкових та 778 – для отримання податкової знижки.

Війна не спиняє життя. Кожен день ми боремося за майбутнє, за свободу, за мир. І в цій боротьбі кожен з нас має свою зброю. Зброя воїнів – це сталь та мужність. Зброя лікарів – це знання та вміння рятувати життя. Зброя вчителів – це знання та мудрість, які вони дарують дітям. А наша зброя – це наші податки. Кожна гривня, кожен сплачений податок – це цегла в фундаменті нашої перемоги. Це кошти на армію, яка захищає нашу землю. Це кошти на медиків, які рятують життя наших воїнів та мирних жителів. Це кошти на інфраструктуру, яка руйнується війною. Це кошти на майбутнє, яке ми будуємо разом.

За основними напрямами жителі області декларували доходи: у вигляді спадщини або подарунку - подано 1290 декларацій;  від продажу сільськогосподарської продукції - подано 156 декларацій;  іноземні - подано 209 декларацій;  інвестиційний прибуток - подано 59 декларацій; від здачі в найм нерухомого майна - подано 338 декларацій; від продажу рухомого і нерухомого майна - подано 330 декларацій; інші -  подано 852 декларації. За результатами поданих декларацій громадянами задекларовано до сплати податку на доходи фізичних осіб у сумі 51,0 млн грн та військового збору на загальну суму 7,9 млн гривень.

Окремо слід виділити категорію платників, чиї доходи за 2023 рік перевищили 1 млн гривень. Їх кількість склала 59 осіб, а загальна сума задекларованих ними доходів – 271,0 млн гривень. З доходів цієї категорії платників до сплати очікується 32,9 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 3,5 млн грн військового збору, - зазначив посадовець. Станом на 1 травня 2024 року з декларацій вже надійшло до бюджету 17,3 млн грн податку на доходи з фізичних осіб та 1,8 млн гривень військового збору.

Артем СНЄЖКО також звернув увагу, хоча кампанія декларування доходів за 2023 рік завершена, платники податків мають можливість скористатися податковою знижкою до 31 грудня 2024 року..

 

ПІЛЬГИ ЗІ СПЛАТИ ЗЕМЕЛЬНОГО ПОДАТКУ: ХТО МАЄ ПРАВО ТА ЯК ЇХ ОТРИМАТИ

Головне управління ДПС у Сумській області  нагадує платникам податків Сумщини, що відповідно до абзацу першого п. 286.5 ст. 286 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) нарахування фізичним особам сум плати за землю проводиться контролюючими органами за місцем знаходження земельної ділянки, у тому числі право на яку фізична особа має як власник земельної частки (паю), які надсилають платнику податку у порядку, визначеному ст. 42 ПКУ, до 01 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку, визначеному ст. 58 ПКУ, разом із детальним розрахунком суми податку, який, зокрема, але не виключно, має містити кадастровий номер та площу земельної ділянки, розмір ставки податку та розмір пільги зі сплати податку.

Разом з цим на підставі п. 281.1 ст. 281 ПКУ від сплати земельного податку звільняються: особи з інвалідністю першої і другої групи; фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років; пенсіонери (за віком); ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України від 22 жовтня 1993 року № 3551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» із змінами та доповненнями; фізичні особи, визнані Законом України від 28 лютого 1991 року № 796-XII «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі – Закон № 796) особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Згідно з п. 281.2 ст. 281 ПКУ звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб п. 281.1 ст. 281 ПКУ, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм: для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари;
для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара; для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара;для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара; для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара. Разом з цим, п 281.3 ст. 281 ПКУ визначено, що від сплати податку звільняються на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи.

Пунктом 281.4 ст. 281 ПКУ встановлено, якщо фізична особа, визначена у п. 281.1 ст. 281 ПКУ, станом на 01 січня поточного року має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, площа яких перевищує межі граничних норм, визначених п. 281.2 ст. 281 ПКУ, така особа до 01 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження будь-якої земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельних ділянок для застосування пільги.

Пільга починає застосовуватися до обраних земельних ділянок з базового податкового (звітного) періоду, в якому подано таку заяву, та діє до початку місяця, що настає за місяцем подання нової заяви про застосування пільги.

У разі подання фізичною особою, яка станом на 01 січня поточного року має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, заяви про застосування пільги після 01 травня поточного року, пільга починає застосовуватися до обраних земельних ділянок з наступного податкового (звітного) періоду.

Відповідно до п. 281.5 ст. 281 ПКУ, якщо право на пільгу у фізичної особи, яка має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, виникає протягом календарного року та/або фізична особа, визначена у п. 281.1 ст. 281 ПКУ, набуває право власності на земельну ділянку/земельні ділянки одного виду використання, така особа подає заяву про застосування пільги до контролюючого органу за місцем знаходження будь-якої земельної ділянки протягом 30 календарних днів з дня набуття такого права на пільгу та/або права власності.

Пільга починає застосовуватися до обраних земельних ділянок з урахуванням вимог п. 284.2 ст. 284 ПКУ та діє до початку місяця, що настає за місяцем подання нової заяви про застосування пільги. У разі недотримання фізичною особою вимог абзацу першого п. 281.5 ст. 281 ПКУ пільга починає застосовуватися до обраних земельних ділянок з наступного податкового періоду.

Отже, фізична особа, яка має підстави для отримання пільг щодо сплати земельного податку, подає контролюючому органу за місцем знаходження земельної ділянки або за місцем знаходження будь-якої з земельних ділянок, що знаходяться у власності такої особи заяву довільної форми про застосування пільги та документи, що посвідчують її право на пільгу.

Якщо зазначені документи надаються фізичною особою до 01 травня поточного року, то пільга починає застосовуватися до обраних земельних ділянок з базового податкового (звітного) періоду, в якому подано таку заяву, та діє до початку місяця, що настає за місяцем подання нової заяви про застосування пільги. У разі подання фізичною особою заяви про застосування пільги після 01 травня поточного року, пільга починає застосовуватися до обраних земельних ділянок з наступного податкового (звітного) періоду.


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь