ШТРАФІВ ЗА ЗБЕРІГАННЯ ДРОВ НЕ БУДЕ: РОЗ’ЯСНЕННЯ ВІД ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ» ЩОДО СКАНДАЛЬНОГО ЗАКОНОПРОЄКТУ
Дата: 07.11.2024 14:50
Кількість переглядів: 64
З ЧОГО ВСЕ ПОЧАЛОСЯ: 10 жовтня 2024 року Верховна Рада України ухвалила в другому читанні законопроєкт №9665 про внесення змін та доповнень до Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо вдосконалення відповідальності за правопорушення у сфері лісокористування та протидії незаконному обігу деревини.
У ЗМІ з’явилися повідомлення про те, що начебто норми проголосованого законопроєкту забороняють населенню зберігати вдома дрова для власного користування без підтверджуючих документів. Такі повідомлення абсолютно не відповідають дійсності і є не просто довільним трактування проголосованих норм, а відвертою неправдою.
ЩО Є НАСПРАВДІ: За чинною редакцією законів майже не можливо притягнути до відповідальності тих, хто не лише рубає, але й зберігає чи перепродує крадений ліс. Перш за все це стосується незаконних (підпільних) лісопереробних підприємств, нелегальних пилорам та інших суб’єктів, які здійснюють такий «бізнес» у промислових масштабах, створюючи недобросовісну конкуренцію легальним продавцям. Зараз фактично притягнути до відповідальності можна лише у разі безпосереднього встановлення місця незаконної порубки з огляду на необхідність доведення того факту, що кожне дерево, яке було на пилорамі без будь-яких документів про його походження, є незаконно зрубане.
Таким чином, якщо його протиправно зрубали, декілька разів перепродали чи навіть просто порізали, встановити місце злочину майже неможливо, а отже і притягнути до відповідальності тих, хто залучений до такої незаконної схеми. І мова йде не про поодинокі дерева, а про тисячі кубів лісу, які виявляють у вантажних автомобілях, на деревообробних підприємствах, пилорамах тощо.
ПІДСУМОК: Проголосований законопроєкт стосується «чорних лісорубів», незаконних пилорам, але аж ніяк не населення, яке обігрівається дровами. Він покликаний зупинити незаконні вирубки і жодним чином не стосується деревини побутового обсягу.
Таким чином, саджати людину до в’язниці за дрова у власному сараї ніхто не буде. Якщо, звісно, сарай розмірами не такий як Межигір'я.
Додатково надаємо корисне посилання на ресурс ДроваЄ, де Ви можете замовити дрова, не виходячи з дому: https://drovae.gov.ua/
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)